Sēšana sacensību tenisa turnīros

Atjaunināts 2019. gada 4. novembrī

Sēšana ir sistēma profesionāli teniss izmantoja, lai izšķirtu labākos spēlētājus, lai viņi netiktu turnīra sākuma kārtās. Augstākā sēkla ir spēlētājs, kuru turnīra komiteja uzskata par spēcīgāko spēlētāju šajā jomā. Viņš un otrā sēkla tiek ievietoti izlozes pretējos galos, lai, ja abi turpinātu uzvarēt, viņi tiktos pēdējā kārtā. Sēklu skaits ir atkarīgs no izlozes lieluma.

Vimbldonas piemērs

Vimbldona, kas katru gadu notiek Londonā un pasaulē vecākais tenisa turnīrs, nodrošina lielisku vidi, lai apspriestu, kā darbojas sēšana. Lai gan Vimbldona neizmanto komiteju, lai noteiktu, kā spēlētāji tiek iesēti, tā izmanto īpašu, uz skaitļiem balstītu metriku, lai izlemtu spēlētāju ieskaitīšanu godājamajā turnīrā.

Sekojot tam, kā 2017. gada turnīra vicečempions Marins Čiličs un iespējamais Rodžers Federers uzvarētājs , iekļuva vīriešu vienspēļu finālā, ilustrē, kā sēšana darbojas tenisā. Sēklu izsniegšanas atslēga ir tāda, ka jebkura turnīra amatpersonas nevēlas, lai labākie spēlētāji spēlētu savā starpā agri, kas ļautu tikai izslēgt daudzus labākos spēlētājus ilgi pirms fināla-un ļautu spēlētājiem ar zemāku rangu (un mazāk spējīgiem) lai izdzīvotu dziļi turnīrā.

Galu galā, ja nebūtu pienācīgu sējumu, tenisa superzvaigznes paliktu malā, bet ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles būtu savstarpēji nesakārtotas sacensības. Lai gan Čiličs un Federers 2017. gada Vimbldonā nebija labākie spēlētāji, viņi bija tuvu. Un līdz ar to viņu aizvadītie mači bija ļoti strīdīgi un saistoši.

Klasifikāciju noteikšana

Vimbldonai, sēšana ir balstīta uz datoru klasifikāciju kopš 1975. gada , teikts turnīra mājaslapā. Sēklas ir Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) ranga 32 labākie spēlētāji, bet pēc tam tās tiek 'pārkārtotas uz virsmas balstītas sistēmas', saka Vimbldona. 'Tas ir balstīts uz papildu kredīta piešķiršanu par zāliena laukuma sniegumu divu gadu laikā tieši pirms datuma, kas tika izmantots sēšanai čempionātā.'

2017. gada turnīram Vimbldona noteica sējumu:

• Ņemot spēlētāja ATP ranga punktus uz 2017. gada 26. jūniju
  • Pievienojot 100 procentus no nopelnītajiem punktiem par visiem zāliena turnīriem tieši pēdējo 12 mēnešu laikā pirms 2017. gada 26. jūnija
  • Pievienojot 75 procentus no punktiem, kas nopelnīti par labāko zāliena turnīru 12 mēnešos pirms tam

Iemesls tam, ka Vimbldona tik lielu uzsvaru liek uz to, kā spēlētāji ir uzstājušies zāles laukumos, ir tas, ka turnīrs tiek spēlēts uz zāles. (Daži turnīri turpretī tiek spēlēti uz māla seguma laukumiem.)

Federers vs. Čiličs

Federera reitinga rādītājs pēc Vimbldonas standartiem bija šāds, saskaņā ar vietni Tenisa noliktava, kas izseko turnīru rādītājus:

ATP ranga punkti 4945
2016. gada zāles punkti 900
75 procenti no 2015. gada labākajiem zāles punktiem 900
Kopējais sēšanas punktu skaits 6745

Tas nopelnīja Federeram turnīra trešo numuru. Savukārt Endijs Marejs ar pirmo numuru tika izsēts ar aptuveni 1000 punktiem vairāk nekā Federers. Čiličs, kurš nopelnīja par aptuveni 1000 punktiem mazāk nekā Federers, tika izsēts ar 7. numuru.

Rezultāti

Ranga rezultātā Federers un Čiličs nekad netika tikušies pirmajās kārtās un patiešām tikās tikai tad, kad abi iekļuva finālā. Abi pirmajās kārtās apspēlēja nesaņemtus spēlētājus. Vimbldonā un citos tenisa turnīros spēlētāji bez ranga var nopelnīt vietu augstākajos turnīros, piedaloties turnīros. Vimbldonai šie ir mazāki, mazāk publicēti turnīri, kas notiek Lielbritānijā un citās vietās.

Tātad, Čiličs pirmajā kārtā apspēlēja Filipu Kolšraiberu, spēlētāju no Vācijas, un pārspēja viņu taisnos setos. Pirmajā kārtā Federers spēlēja bez reitinga Aleksandru Dolgopolovu, kurš spēles vidū izstājās ar savainojumu. Otrajā kārtā Federers apspēlēja bez ranga Dusanu Lajoviču no Serbijas un pārspēja viņu taisnos setos. Tajā pašā kārtā Čiličs apspēlēja Florianu Mejeru un pārspēja viņu taisnos setos. Un tā tālāk.

Tā kā viņi tika izsēti, Federers līdz trešajai kārtai nespēlēja ranga spēlētāju (Nr. 27), savukārt Čiličs līdz tai pašai kārtai neatbilda pret ranga pretinieku (Nr. 26). Turpinot turnīru, Federers un Čiličs beidzot sāka spēlēt pret augsta ranga spēlētājiem ceturtdaļfinālā, pusfinālā un, protams, finālā, kur Federers ar 6-3, 6-1, 6-4 pārspēja Čiliču.